להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח


אבחון וטיפול בילדים                                               

מתי אפשר לראות שמשהו לא בסדר?
כאשר אתם רואים שינוי כלשהו, זה הרגע להתחיל להיות יותר עירניים מהרגיל.
יש לשים לב לשינויים בהרגלים של הילד- אכילה, שינה, משחק וכדומה.צריך לשים לב אם הילד  מגלה סימני חוסר שקט לא שגרתיים, אם היילד לא רגוע כרגיל, אם הוא מגלה סימני נסיגה בהרגלים שכבר רכש, כמו חזרה להרטבה לאחר שכבר נגמל, חזרה לבקבוק, למוצץ וכו', אלו עלולים להיות סימנים לכך שמשהו לא כשורה.
כדי להיות בטוחים יותר כדאי לשאול אנשים שבאים במגע עם הילד בסביבה הקרובה: את הגננות, המטפלות, ולנסות לבדוק האם קרה משהו שיכול להסביר את השינוי בהתנהגות הילד.

מתי אפשר לאבחן?
מכל גיל, גם בגיל כמה חודשים. בהתפתחות ישנם שלבים ואנו, אנשי המקצוע משווים את הרמה ההתפתחותית המצופה לתיפקודו של הילד. רצוי לאבחן מוקדם ככל האפשר, על מנת להתחיל לטפל, אם צריך, מוקדם ככל האפשר. אבחון מוקדם הכרחי ורצוי, לצורך טיפול מוקדם ככל האפשר!

מהם כלי האבחון?
כלי האבחון הפסיכולוגי הינם מבחנים פסיכולוגים סטנדרטים וכלי הערכה אחרים. גם משחקים וצעצועים יכולים לשמש ככלי אבחון והערכה, בעיקר בידי פסיכולוג מיומן. מבחנים פסיכולוגים מותאמים לגיל הילד ולסוג הבעיה שאותה רוצים לבדוק. למשל, כאשר ישנו חשד שלילד יש בעיה של קשב וריכוז, נשתמש במבחנים שרגישים במיוחד להפרעות בקשב וריכוז. כאשר רוצים לבדוק קשיי למידה, בודקים כמובן את תפקוד הילד בתחומי למידה שונים. 

מאיזה גיל אפשר להתחיל טיפול פסיכולוגי, ומהן שיטות הטיפול המקובלות?
מכל גיל ניתן לטפל. בגילאים הצעירים (לרוב עד גיל 4-5) אני מעדיפה טיפולים דיאדים, שהם טיפולים בקשר הורה-ילד, ומתקיימים בנוכחות ההורה בחדר הטיפול. בילדים בכל אופן הטיפול הוא באמצעות משחק. בגילאים מאוחרים יותר הטיפול הוא באמצעות 
שיחות. אני משלבת טכניקות שונות של דימיון מודרך, הרפיה, וגם שילוב של אומנות אם יש צורך בכך. כמובן שבהפרעות שונות יש לשלב טכניקות שונות כמו טיפול קוגניטיבי בהפרעות חרדה וטיפולים התנהגותיים.
הטיפול בילדים עם הפרעות תקשורת על הספקטרום האוטיסטי, ילדים שאובחנו עם PDD זקוקים לטיפולים מיוחדים המותאמים לסוג זה של ליקויים הכוללים טיפול במשחק בשיטת גרינשפן (DIR). 

איפה אפשר לעשות איבחון? מה היתרונות של המקומות הציבוריים?

למה לעשות איבחונים באופן פרטי?

  

 

אבחון וטיפול בעזרת משחק

טיפול דיאדי -הורה וילד יחד

 

 

 
יהודית אברון    050-3113395
                                                                                              
לייבסיטי - בניית אתרים